הדרכה למנהלים ומנחי מרכזי הערכה

ההדרכה בעמיתים ממוקדת בשיפור איכות האבחון של המראיינים והמגייסים בארגון. ההדרכה מבוצעת על ידי צביקה שני, בעל ניסיון של למעלה מ20 שנה באבחון ראיון וכן בבניה וביצוע מרכזי הערכה.

ההדרכה יכולה להיות אישית או קבוצתית בדרך של סדנה חווייתית ומיועדת למנהלים מגייסים או לאנשי מקצוע העוסקים בגיוס והערכה.

במהלך ההדרכה נלמדות ומתורגלות טכניקות המשפרות הן את תהליך הביצוע של הראיון/מרכז ההערכה והן את ההערכה הנגזרת מהתנהגות המועמדים במהלך הראיון/מרכז ההערכה.

הפעילויות הנפוצות ביותר:

סדנאות:

  • סדנה למנהלים מראיינים – סדנא של כ 4-5 שעות בה נלמדות ומתורגלות טכניקות אפקטיביות המאפשרות ליצור אווירה חיובית ותקשורת כנה עם המרואיינים. בנוסף, נלמדות ומתורגלות טכניקות המאפשרות לחשוף "מידע רגיש" שהמרואיין לא ממהר לחשוף.  כדי להגדיל את דיוק הערכת המראיין, נלמדות בסדנא גם טכניקות "לתיקוף השערות המראיין".
  • סדנא למראיינים מקצועיים, אנשי מש"א – סדנא של כ 4-5 שעות, בה נלמדות ומתורגלות טכניקות מתקדמות בתהליך הראיון. הטכניקות מתבססות על יצירת מודלינג, שימוש בטכניקת "פסיכודרמה", שימוש תבונתי באינטואיציות ועוד.
  • סדנא בסיסית למנחי מרכזי הערכה -  סדנא של כ 4 שעות בה נלמדות טכניקות רבות עוצמה, ליצירת חוויה חיובית, המעודדת את המשתתפים להתנהגות אוטנטית. במהלך הסדנא נלמדות טכניקות הערכה מגוונות, המשפרות באופן משמעותי את דיוק ההערכה של המנחה או הצופה המעריך.
  • סדרת סדנאות למנחים ומעריכים במרכזי הערכה – סדרה של 4 סדנאות, 4 שעות כל אחת. בסדרת הסדנאות ניתנים כלים בעזרתם המשתתפים בסדנא יכולים לבנות סדנאות הערכה באופן עצמאי. כמו כן, נלמדות טכניקות העברה וטכניקות הערכה בסוגי תרגילים שונים כמו תרגיל הצגה עצמית, תרגיל תעדוף קבוצתי, או תרגילי מכירה. במהלך הסדנאות עצמן, ניתנת הזדמנות לכל אחד מהמשתתפים להנחות פעילות אחת לפחות.

הדרכות אישיות:

  • הדרכה אישית – 2-5 פגישות, בהתאם לידע ולניסיון של המודרך. חלק מהפגישות אישיות וכוללות הדרכה ותרגול, חלק מהפגישות כוללות השתתפות בראיון הן לצורך הדגמת טכניקות והן לצורך מתן היזון חוזר לגבי ישום הנלמד. ההדרכות האישיות מותאמות הן לאנשי מקצוע מתחום מדעי ההתנהגות והן למנהלים מגייסים.